lenor płyn do płukania

Nawet tak pozorna czynność jak pranie ręczników może się okazać dość problematyczna. Czemu po kilku praniach ręczniki stają się szorstkie i gorzej chłoną wodą? Czy da się przywrócić je po pożądanego stanu? Jak prać ręczniki by długo nam służyły?

Pranie ręczników – nie przesadzaj z ilością

Choć wydaje się, że ręczniki bardzo brudne nie są i właściwe wystarczy im jedynie przepłukanie, to niestety takie podejście szybko sprawi, że ręczniki się zniszczą. Powszechną praktyką jest ładowanie do bębna pralki, tylu ręczników ile się tylko da upchnąć, lub dorzucanie chociaż jednego do innego prania, bo i tak je włączamy, więc co nam szkodzi. No szkodzi. Ręczniki mocno chłoną wodą i bardzo zwiększają swoją objętość podczas prania. Zbyt duży ładunek w prace sprawi, że środki, nawet tak dobre jak Lenor płyn do płukania, nie zostaną dobrze wymyte spomiędzy włókien, a te się nie rozluźnią i pozostaną poskręcane. W efekcie dostaniemy ręcznik, który nie dość, że szorstki i niechłonący wody, to jeszcze może wywołać podrażnienie skóry, przez chemię, która w nim zostanie.

Lenor płyn do płukania, który Cię nie zawiedzie

Płukanie ręczników to kolejny etap pranie, na którym łatwo popełnić kilka błędów. Po pierwsze koniecznie trzeba znaleźć środek bez składników zmiękczających. Brzmi paradoksalnie, skoro chcemy uzyskać mięciutkie ręczniki, ale dokładnie tak jest. Lenor płyn do płukania w formie perełek Unstoppables idealnie spełni tu swoje zadanie. W przeciwieństwie do większości płynów nie pokryje nadmiernie włókien warstwą wosku, który zbierając się pomiędzy nitkami sprawi, że ręczniki z czasem staną się sztywniejsze i szorstkie. Poza tym ręcznik, poza byciem przyjemnym, ma również bardzo dobrze chłonąć wodę. Powłoka woskowa oczywiście zmniejszy tą właściwość, a do tego sprawi, że ręczniki będą zdecydowanie dłużej schły, co może doprowadzić do szybszego nabierania nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli mamy wątpliwość, czy wybrany przez nas płyn się sprawdzi, to możemy postawić na niezawodny ocet. Nie musisz martwić się o specyficzny zapach, ten szybko wyparuje, a zamiast niego pojawi się przyjemna i naturalna świeżość. Poza tym ocet bardzo dobrze rozpuszcza osadzające się środki chemiczne dzięki czemu dobrze rozluźnia włókna nadając ręcznikowi tak pożądanej miękkości.

4 przykazania dbania o ręczniki

  • Zastosuj maksymalną temperaturę prania zaleconą przez producenta.
  • Nie ładuj pralki powyżej 2/3 jej objętości.
  • Nie przesadzaj z wirowaniem, które poskręca włókna.
  • Luźno rozwieś ręczniki do swobodnego wyschnięcia.